poniedziałek, 6 maja 2013

Konik ze skarpetki;)

Jak zobaczyłam tego konia,to się w nim zakochałam;)
Takie proste,a efekt zdumiewający;)
Ludzie i ich pomysły nie przestają mnie zaskakiwać.Zazdroszczę tym,którzy mogą pochwalić się taką kreatywnością;)










A Wam jak się podoba?
Pozdrawiam ciepło wszystkich,którzy tutaj zaglądają;)










niedziela, 5 maja 2013

Obrazki z nasion,czyli jak wykorzystać fasolę nie zjadając jej;)

Fasola,groch,gorczyca czy ryż, to kapitalne materiały do tworzenia .
Poniżej zobaczycie jak zrobić obrazek z nasion,które każdy z nas ma w swojej kuchni;)






kleimy używając kleju PVA










ja bym tych kropek nie robiła,ale sprawa gustu:)



Życzę Wam wielu pomysłów;)















Ciekawe wykorzystanie foliowych toreb

Witam;)
Torebki foliowe, tak zwane jednorazówki,były plagą minionych lat i powodowały wzrost siwych włosów u ekologów;)Trochę się w tej kwestii zmieniło ,ale i tak każdy z nas ma pewnie pokaźny zbiór takich worków.
Jeśli ktoś potrafi robić na szydełku lub na drutach i  lubi tworzyć coś z niczego,to jest post dla niego;)





Pięknie składamy i wyrównujemy


Tniemy wszerz na paski około 2cm


najlepiej łączyć po dwa paski i wiązać




i możemy dziergać;)


Dziękuję za wizytę i pozdrawiam;)















sobota, 4 maja 2013

Taca z drewnianych wieszaków i podkładki

Witam serdecznie i dziękuję,że dołączacie do grona obserwatorów tego bloga;)
Dzisiaj pokażę Wam jak fajnie można wykorzystać wieszaki i podkładkę 
Przepraszam za jakość zdjęć,są małe ,ale mam nadzieję,że dość czytelne
Pewnie każda z nas jest taka zdolna,że poradzi sobie z wywierceniem otworków,ale po co kiedy można ładnie poprosić męża:)



Dziękuję za wizytę i pozdrawiam;)





czwartek, 2 maja 2013

Jak przerobić zbyt dużą koszulkę

Dzisiaj będzie szkoła szycia;)
Jeśli ktoś bardzo schudł na wiosnę i ma w swojej szafie ulubione koszulki ,które zrobiły się za duże,to w prosty sposób może je sobie zmniejszyć.
Ifka na swoim blogu dokładnie tłumaczy jak to zrobić
Ja niestety muszę poszukać kursu ,,jak poszerzyć ubrania"albo wziąć się ostro za siebie ;)

Zapraszam Was na bloga  Ifki,która nie tylko szyje,ale także wyplata ,lepi,robi na szydełku .
Na pewno każdy znajdzie  coś dla siebie;)
A tutaj kursik

Jak zrobić notes z odzysku

Większość rękodzielniczek ma nawyk zbieractwa;)
Zbieramy wszystko co może się kiedyś przydać ,czemu można nadać nowe życie.
Spójrzcie jaki fajny notesik zrobiła Rozczochrany Łeb;)


A tutaj znajdziecie szczegółowe instrukcje

Jak z papierowych rurek ,zrobić koszyczek w kształcie łódki-kurs Agnieszki

Witam Was kochani;)
Kilka dni mnie tutaj nie było,bo musiałam troszkę odpocząć od kursów i tutoriali;)
Większość postów wstawiam  nocą,a potem śnią mi się rurki,papierki ,kursy,kursiki;)))

Dzisiaj kurs Agnieszki na łódeczkę z papierowych rurek.
Świetny sposób dla tych,którzy lubią papierową wiklinę,a którzy nie radzą sobie z wyplataniem.
Znajomość splotów nie jest tutaj potrzebna,a efekt końcowy rewelacyjny;)



Bardzo dokładny kurs znajdziecie na blogu Agnieszki