Dzisiaj mlecz z kordonka.Do wykonania samego kwiatka nie potrzeba umiejętności dziergania na szydełku,ale do zrobienia liska i owszem.
KURS ZNALEZIONY W SIECI autorką jest Olesya z Ukrainy
Potrzebna będzie wełna.W tym wypadku jest to kordonek
Przeszywamy w jedna i w dryga stronę
środek pokrywamy rozwodnionym klejem PVA(wikol)
kiedy klej przeschnie zwijamy
i obwiązujemy na około 1/3 szerokości
potem jeszcze raz smarujemy klejem nasze zawiniątko,żeby się dobrze skleiło i usztywniło
a następnie przecinamy na pół
rozcinamy i nadajemy kształt
zielony kordonek tniemy na paski 3-4 cm
tutaj potrzeba ciut cierpliwości;)
Nawlekamy nasze niteczki na wysokości 2/3
Długość musi być taka,żeby opleść nasz kwiatek
wyrównujemy górną część frędzli obcinając nożyczkami a potem 0.5 cm od pierwszego szwa ,robimy drugi
równamy dół,ładnie zakładamy i podklejamy starannie
kiedy wyschnie,robimy otworek w kwiatku i wkładamy drut
schemat listka
Mocujemy liść i gotowe
Miłej pracy;)
Pozdrawiam




