niedziela, 7 lipca 2013

Mniszek lekarski z wełny

Witam,dzień dobry;)
Dzisiaj mlecz z kordonka.Do wykonania samego kwiatka nie potrzeba umiejętności dziergania na szydełku,ale do zrobienia liska i owszem.
KURS ZNALEZIONY W SIECI autorką jest Olesya z Ukrainy
Potrzebna będzie wełna.W tym wypadku jest to kordonek





Przeszywamy w jedna i w dryga stronę


środek pokrywamy rozwodnionym klejem PVA(wikol)


kiedy klej przeschnie zwijamy


i obwiązujemy na około 1/3 szerokości


potem jeszcze raz smarujemy klejem nasze zawiniątko,żeby się dobrze skleiło i usztywniło
a następnie przecinamy na pół


rozcinamy i nadajemy kształt


zielony kordonek tniemy na paski 3-4 cm 


tutaj potrzeba ciut cierpliwości;)
Nawlekamy nasze niteczki na wysokości 2/3 


Długość musi być taka,żeby opleść nasz kwiatek


wyrównujemy górną część frędzli obcinając nożyczkami a potem 0.5 cm od pierwszego szwa ,robimy drugi





równamy dół,ładnie zakładamy i podklejamy starannie



kiedy wyschnie,robimy otworek w kwiatku i wkładamy drut


schemat listka


Mocujemy liść i gotowe

Miłej pracy;)
Pozdrawiam

































środa, 3 lipca 2013

Papierowa wiklina -jak zrobić kuferek z okienkiem

Witam kochani.
Ostatnio miałam krótką przerwę w wyplataniu ,bo porwało mnie szydełko.Jednak nie potrafię żyć bez tych papierowych rurek i szybko do nich wróciłam
Jak nie ma pomysłu,to daję sobie spokój,a jak wpadnie coś do głowy,to rzucam wszystko i wyplatam.
Zrobiłam kuferek na kordonki i muliny,które nie mogły leżeć w otwartym koszyku,bo mój psiak kocha wszystkie nici i wełenki;)
Powstało coś takiego.Wszystko wykonane z papieru ,prócz zamykania


Pochwalę się jeszcze moją dzisiejszą pracą w podobnym stylu


Jeśli chcielibyście zobaczyć jak zrobić taki kuferek,zajrzyjcie na mojego bloga


Serdecznie zapraszam;)










Jak zrobić maszynkę do szycia;)

Maszynka do szycia nie szyje,ale jest cudną ozdobą
Troszkę  się trzeba napracować,ale efekt końcowy jest tego wart;)
Kurs znaleziony w sieci


Potrzebna będzie drewniane ozdobne pudełko

koronkę,którą będziemy ozdabiać







po wyschnięciu koronkę przecieramy złotą farbą


potem malujemy lakierem akrylowym


czas na maszynkę;)
Szukamy w domu drobiazgów przypominających kształtem części składowe maszyny



Oczywiście wkład  z inhalatora wyjmujemy ,a wkładamy plastikową buteleczkę



wszystko łączymy upychając namoczony w rozwodnionym kleju papier








namoczony w kleju papier kładziemy na gałkę i mocujemy



kiedy wszystko dobrze wyschnie malujemy


kilka drobiazgów wykończeniowych 
to jest szpulka;)


zdobimy farbą akrylową


detale z kółeczek 


teraz karton w odpowiednim kształcie ozdabiamy tak jak samą skrzyneczkę




i doklejamy 
Jak widzicie jest tutaj nawet nitka;)


I cudeńko gotowe;)

Mam nadzieję,że się spodobało;)
Pozdrowionka


































poniedziałek, 1 lipca 2013

Koronka frywolitkowa od podstaw-kurs Kazi

Moi kochani jak wiecie bardzo podobają mi się frywolitki,ale niestety nigdy nie umiałam się ich nauczyć.
Kazia przygotowała taki kurs dla początkujących,więc zaglądajcie do niej i próbujcie swoich sił;)
Oprócz zdjęć jest i filmik.
 Jestem pewna,że w razie gdyby ktoś czegoś nie zrozumiał ,Kazia wszystko pięknie wytłumaczy.


zobaczcie tylko co Kazia potrafi wyczarować;)


Zajrzyjcie na bloga koniecznie
Pozdrawiam;)



Zapraszam na candy do Danusi;)

Witam kochani;)Ja wiem,że to blog ,,kursowy'',a nie z ogłoszeniami o rozdawajkach,ale pozwoliłam sobie na odrobinę prywaty;)
Danusia to moja kochana blogowa przyjaciółka ,która nie dość,ze jest kochana to jeszcze zdolna;)
Ma do rozdania świetne prezenty,więc zachęcam Was do udziału w zabawie;)


Pozdrawiam jak zawsze Ilona;)