środa, 2 kwietnia 2014

Małe zmiany zasad i moje krótkie rozmyślania

Dzień dobry;)
Kochani moi (przepraszam wszystkich panów,za to,że zbyt często zwracam się tylko do pań) postanowiłam wprowadzić maleńkie zmiany  zasad, dotyczących udostępniania kursów.
Ale zanim to,to znów muszę przypomnieć o kulturze .
Prowadzenie tego bloga to dla mnie czysta przyjemność,organizuję konkursy,udostępniam tutoriale,fajnie się bawię,ale są chwile,kiedy ogarnia mnie smutek i najzwyczajniej w świecie górę biorą nerwy.
Nie chcę podziękowań,ale chciałabym jednego,żeby pewne osoby zaczęły traktować mnie jak człowieka,a nie jak automat do promocji swoich blogów.
Wiele razy o tym tutaj pisałam,sporo się zmieniło,ale i tak pojawiają się osoby,które myślą inaczej .
Czy naprawdę tak trudno jest użyć słowa proszę,lub dzień dobry?!
Jeśli trudno,to trudno,ja takie wiadomości będę wywalać do kosza.
Przepraszam ,że tak ostro,ale grzeczniej pisałam już kilka razy.

Większość z kursów publikowanych na blogu wyszukuję sama,ale każdy z Was może przesłać mi linka ze swoim tutorialem.
Do tej pory było tak,że udostępniałam każdy kurs,który otrzymałam,no chyba,że był to pomysł z jednym zdaniem wyjaśnienia, jak praca powstała.
Ponieważ chciałabym,aby blog był ciekawy i na jako takim poziomie,nie każdy zgłoszony kurs będzie publikowany.
Mam nadzieję,że wiecie co mam na myśli i że mnie rozumiecie.

No a teraz zmykam się pakować,bo jutro całuję polską ziemię;)))

wtorek, 1 kwietnia 2014

Jak zrobić recyklingowy kubek


Dzisiejszy kurs przygotowała Danusia
Kubek z plastikowej butelki.

Kursik znajdziecie tutaj

Wielkanocne ozdoby-filcowy kurczak w filcowym jajku Easter decoration-egg made ​​of felt

Autorką kursu jest Marta Górecka 

decoración de Pascua
wielkanocne dekoracje
Kurs znajdziecie tutaj

Szydełkowe kapcie Crochet slippers-pattern

Autorką kapci jest Szymka 

zapatillas de ganchillo

Opis znajdziecie na blogu

Wielkanocne ozdoby-zajączki Easter decoration-felt bunnies

Autorką jest Monia Fioletowa

Felt bunnies
decoración de Pascua
Kurs znajdziecie tutaj

Wielkanocne ozdoby-wielka pisanka z papieru

Autorką jest Mila 


Kurs znajdziecie tutaj

Krepinowe kompozycje Agi-wygrana w KONKURSIE NA NAJLEPSZY NOWY BLOG

Dzień dobry;)
Dzisiaj post poświęcony autorce najlepszego nowego bloga .
Jak już wiecie zwyciężyła Agnieszka moje-drugie.blogspot.com.
Ponieważ jestem leniem,sama autorka napisała kilka słów o sobie i o swojej pasji,a ja  Wam to udostępniam;))
Żadnych wywiadów,bo ja jestem zwykłą blogerką a nie redaktorką;))
Ale na dobry początek,jedna z cudownych prac Agnieszki;)


Witam
z tego miejsca – OGROMNE DZIĘKUJĘ Ilonce za konkurs, gdzie mogłam się pokazać i Wam za głosy i piękne komentarze....bez Was by mnie tu dziś nie było....
W świecie blogowym poruszam się jako Aga, a w realu jestem Agnieszką. Przede wszystkim mamą dwójki cudownych dzieciaków i żoną baaaardzo cierpliwego męża:) Z wykształcenia specjalista do spraw administracji a z zawodu animator kultury:) Obecnie na urlopie związanym z pojawieniem się najmłodszego członka rodziny:)
Nie napiszę, że od zawsze interesowałam się rękodziełem i zawsze lubiłam coś robić. Wręcz przeciwnie, ani w szkole podstawowej ani średniej, ba nawet później nie lubiłam tworzyć i w ogóle mnie rękodzieło nie ciągnęło, owszem gotowe stworzone rzeczy tak, ale żebym ja sama - NIE....Dopiero będąc na zakręcie życia, w czasie bardzo trudnym dla mnie, kiedy potrzebowałam zająć czymś myśli....zakochałam się zupełnie przypadkowo w skręcanych kwiatach z bibuły – dokładnie w różach. Czysty przypadek sprawił, że mogłam zobaczyć jak się je robi i spróbowałam....i tak mi zostało.....
Szybko swoje poczynania przeniosłam na krepę. I zawsz wiedziałam, że sam kwiatek nie wystarczy....więc zaczęły powstawać bukiety, przeróżne w formach i kolorach. Kiedyś robiłam niemal każde kwiaty z krepy, teraz są to głównie róże. Są piękne, ponadczasowe, pasują na każdą okazję...
Jako że jestem zodiakalnym bliźniakiem nie mogę usiedzieć w miejscu i zajmować się stale tym samym więc próbuję jeszcze swoich sił w innych technikach: decu, szydełko, scrapbooking....
Są jeszcze rzeczy, których chcę spróbować, ale.....brakuje mi czasu:)
dlatego na moim blogu http://moje-drugie.blogspot.com/ znajdziecie głównie kompozycje kwiatowe. Swoje bukiety robię głównie na zamówienie, albo w prezentach dla kogoś:) Tworząc kompozycje kieruję się zasadami florystyki i używam dodatków florystycznych. Pomysły mam w głowie, inspiracje kolorystyczne biorę zazwyczaj z natury....zanim zacznę przygotowywać kwiatki, najwpierw dobieram naczynie....układam całość w głowie....i tworzę i czasami modyfikuję projekt:). Raczej nie zdarza mi się robić identycznych bukietów, nawet jeśli są w tej samej formie to różnią się dodatkami i detalami, a czasem – wiadomo diabeł tkwi w szczegółach:)
Bloga założyłam ….aby pokazać moją wizję kwiatów z krepy i jak wyglądają ułożone w bukietach....i uwiecznić swoje poczynania:)
Dziękuję i zapraszam do siebie....



Myślę,że Agnieszka pokazała nam krepinowe kwiaty w zgoła innej odsłonie.
Dzięki Aga za to;)

A teraz skromny banerek,który Agnieszka może(nie musi) umieścić sobie a pasku bocznym bloga i chwalić się wygraną;)
Możesz sobie go Aga podrasować,obramować co tam chcesz;)
Skromny jest,ale konkursowy;)



Kochane ja wiem,że konkurs odbył się w ekspresowym tempie,ale ja tłumaczyłam dlaczego tak ,a nie inaczej.
Pewnie jeszcze nie raz zorganizuję jakąś zabawę,więc będzie okazja do takich spotkań.
Nie będzie mnie przez tydzień,więc na blogu nie pojawią się nowe kursy.
papa;))